podział nieruchomości, pośrednictwo nieruchomości, zniesienie współwłasności

Masz problem z nieruchomością? 

zdaj się na profesjonalistę

Masz dużą działkę i nie możesz jej sprzedać. Osoby które pojawiają się w związku z Twoim ogłoszeniem mają ciągle ten sam problem. Dlaczego ta działka jest taka duża i taka droga? Ładna lokalizacja, była by idealna gdyby nie ta wielkość! Wiesz że można by wykonać podział nieruchomości, ale ilość czasu na wizyty w urzędach zniechęca Cię do tego. 

 

Nie musisz tego robić sam. Zdaj się na profesjonalistę który przeprowadzi cały podział nieruchomości!

 

Często przy sprzedaży działki spotykamy się z problemem jej wielkości. Działka o powierzchni kilkudziesięciu arów czy nawet powyżej hektara często jest o wiele trudniejsza do sprzedaży niż działki o mniejszej powierzchni, a dodatkowo cena jednego ara takiej działki jest zdecydowanie niższa.

 

Dlatego planując sprzedaż nieruchomości warto rozważyć podział nieruchomości przed sprzedażą. 

 

Wydaje się to sprawą dość prostą. Wystarczy kontakt z geodetą który wykona odpowiednią dokumentację podziałową i to wszystko.

 

Niestety tak nie jest. Oczywiście w całej procedurze udział geodety jest niezbędny. Potrzebne są jednak dodatkowe dokumenty które wydawane są przez różne instytucje. Dodatkowo, warto planując podział działki, postarać się wcześniej o opinię architekta w której przeprowadzi on analizę podziału pod kątem zgodności z Miejscowym Planem możliwości zabudowy nowo powstałych działek. Warto też uzyskać wcześniej warunki przyłączy mediów od gestorów sieci. Warto o to przed podziałem zadbać. Może się okazać że warunki techniczne nie pozwolą, w danym momencie, na przyłączenie większej ilości budynków, które mogły by zostać zbudowane na mniejszych działkach. Oczywiście gestorzy sieci muszą zapewnić przyłącza do wszystkich działek, ale czas w jakim wykonają modernizację swojej infrastruktury może być mało atrakcyjny dla potencjalnych nabywców, a w takim przypadku może się okazać że nieco inny podział nieruchomości da lepszy efekt finansowy w czasie. 

 

Podział nieruchomość warto rozważyć również w nieco innej sytuacji.

 

Jeśli ty i twój sąsiad jesteście właścicielami długich i wąskich, trudnych do zabudowy działek warto wspólnie postarać się o ich uatrakcyjnienie dla przyszłych nabywców. Można wydzielić po części terenu z działek na wspólną drogę dojazdową albo wydzielić mniejsze działki na powiększenie szerokości działek w części ich przebiegu. W tym przypadku wykonując podział nieruchomości konieczna jest odpowiednia umowa zawarta w formie aktu notarialnego. Taki podział nieruchomości w większości przypadków powodują wzrost atrakcyjności działek, szybszą sprzedaż i za lepszą cenę.

 

Podział nieruchomości oczywiście zajmuje nieco czasu. Uzyskanie wstępnej decyzji podziałowej, wykonanie operatu geodezyjnego, uzyskanie decyzji podziałowej i ujawnienie podziału na mapach ewidencyjnych to około 4 miesiące.

Dlaczego warto podzielić swoją nieruchomości na mniejsze działki i jak to zrobić

Przeprowadzimy podział nieruchomości gruntowej

Działając na podstawie udzielonego pełnomocnictwa:

- Kompletuję potrzebne do podziału zaświadczenia.

- Współpracuję z Architektem przy sporządzeniu analizy możliwości najlepszego podziału nieruchomości.

- Współpracuję z uprawnionym geodetą przy podziale nieruchomości.

- Współpracuję z Kancelarią Notarialną w przypadku konieczności przeniesienia własności nowo wydzielonych na potrzeby dopełnienia sąsiednich działek nieruchomości.

- Składam wnioski o wydanie warunków przyłączy mediów u odpowiednich gestorów sieci

- Składam odpowiednie wnioski i odbieram decyzje w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Gminy.

 

Przy tej usłudze współpracuję z Kancelarią Notarialną, Uprawnionym Architektem, Uprawnionym Geodetą.

 

Linki reklamowe. 

Pod tymi linkami możesz  wysłać zapytania do firmy Notus, jednego z największych pośredników kredytowych na rynku lub do Banku Pekao udzielającego jednego z najlepiej ocenianych kredytów hipotecznych na rynku.

 

Cena takiej usługi w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Zależy ona od ilości wymaganych do przygotowania zaświadczeń, powierzchni nieruchomości, ilości wydzielanych działek. Zazwyczaj jest to cena poniżej 2% wartości nieruchomości. W cenie tej zawarty jest koszt uzyskania wszystkich potrzebnych zaświadczeń oraz koszt wykonania pracy geodezyjnej.

 

Jeśli nowo wydzielone działki przeznaczone zostaną do sprzedaży to cała lub część ceny za podział może zostać wliczona do prowizji za ich sprzedaż, jeśli sprzedaż zostanie zlecona mojej firmie. 

 

Usługę tą mogę zaproponować osobom posiadającym działkę na terenie Krakowa i gmin Zielonki, Jerzmanowice-Przeginia, Wielka Wieś, Zabierzów, Liszki.

 

ZAPRASZAM DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO LUB PRZEZ PONIŻSZY FORMULAŻ KONTAKTOWY.

Podział nieruchomości. Jaka jest moja rola w procedurze?

Wyślij wiadomość

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Adres:

Marek Mularczyk Firma

ul. Kalwaryjska  69/9

30-504 Kraków

Kontakt:

 +48 515 822 177

 biuro@nieruchomosciprofesjonalnie.pl

nieruchomości profesjonalnie wyślij wiadomość